UNIKÁTNÍ CYKLUS

PĚTI ZAHRANIČNÍCH SEMINÁŘŮ

PORODNÍ ASISTENCE

  • VEŘEJNÉ PŘEDNÁŠKY

Významné zahraniční lektorky přijíždí do Prahy sdílet své zkušenosti s porodní asistencí v rámci odborných seminářů. Pro ty, kteří nebudou mít to štěstí zúčastnit se seminářů, jsme připravili čtvrteční přednášky, ve kterých lektorky představí esenci svého víkendové odborného příspěvku.

Veřejné přednášky se uskuteční vždy ve čtvrtek od 19 do 21 hodin, budou tlumočeny do češtiny. Vstupné na přednášku činí 300 Kč. Pro registraci na přednášky využijte formulář.

  • HARMONOGRAM VEŘEJNÝCH PŘEDNÁŠEK

Fyziologie I. a II. doby porodní

Catriona Hendry Vás zve na svou přednášku ve čtvrtek 26. května 2016 od 19 do 21 hodin

"Jak vypadá průběh fyziologického porodu? Představím porodní mechanismy, přirozené funkce těla, a tak pochopíte, co se děje se ženou, co se děje s dítětem. Je porod miminka v poloze koncem pánevním skutečně nefyziologická? A jak vypadají různé možnosti porodní asistence..."

Výsledky OptiBirth studie - propagace VBAC

Dr. Deirdre Daly Vás zve na svou přednášku ve čtvrtek 23. června 2016 od 19 do 21 hodin

"Ve své přednášce se budu věnovat speciálně možnosti vaginálního porodu po císařském řezu. A dále zásahům a současně dovednostem porodní asistentky, které mohou zásadně ovlivnit to, zda bude porod pokračovat přirozeně. Budeme se zabývat také tím, jak polohování ženy při porodu může napomoci přirozeným porodním mechanismům a budu hovořit o důvěře v ženu a její fyziologický proces."

Význam fyziologie III. doby porodní – věda a praxe

Prof. Cecily Begley Vás zve na svou přednášku ve čtvrtek 15. září 2016 od 19h do 21 hodin

"Představím vám, jak probíhá (nebo by měla probíhat) péče o ženu a dítě v průběhu III. doby porodní na základě nejnovějších poznatků vědy. Seznám vás s vědeckými poznatky o bondingu a „skin to skin“ kontaktu v souvislosti s adaptací novorozence a hodnocení jeho zdravotního stavu. A zmíním se také o placentě – jejím významu a její hodnotě..."

Zvládání komplikací při všech fázích porodu

Jef Mennens vás zve na svou přednášku ve čtvrtek 13. října 2016 od 19 do 21 hodin

 "Jakým způsobem můžeme vyhodnocovat rizika? Jaké preventivní aktivity porodní asistentky mohou komplikacím předejít? Jak můžeme ovlivnit následky předčasného odtoku plodové vody? Budu se věnovat korekci nepravidelné polohy, postupům při nepostupujícím porodu, ale i výhodám a rizikům změny polohy rodící ženy, které přináší porodnímu procesu..."

Autonomie profese porodní asistence

Tým odborníků z MUNet vás zve na svou přednášku ve čtvrtek 3. listopadu 2016 od 19 do 21 hodin

"... Jak vypadá bezpečná péče autonomní porodní asistentky? Představím oblasti, které patří, i ty které nepatří, do okruhu praxe porodní asistentky. Jak vypadá běžná praxe porodní asistentky a jakými standardy se řídí péče poskytované porodní asistentkou? Budete-li chtít, seznámím vás s profesí porodní asistentky ve světovém kontextu a také s výhodami modelu „one to one care“..."

  • KDE

5. seminář - Autonomie profese porodní asistence
(včetně bonusu: Interpretace CTG monitoringu, nová doporučení), který povede tým MUNet proběhne na adrese 
Spálená 8, 110 00 Praha 1 - Nové město, pár kroků od stanice metra Národní třída. Vchod do budovy bude označen. (mapa)

Veřejná přednáška - Autonomie profese porodní asistence 
ve čtvrtek 3.listopadu od 19:00 na adrese 
Spálená 8, 110 00 Praha 1 - Nové město(mapa)

Registrace na přednášku